מהם הדברים החשובים כשמחליטים לרכוש מכונת CNC ?
הפוסט הבא יחסוך לכם טעויות והרבה כסף ….

הרבה לקוחות שמכירים אותנו מהיצור או מהייבוא מתייעצים איתנו ושואלים מה הדברים העיקריים שצריך לבדוק ולהשוות בין מותגים וספקים בעת רכישת מכונת CNC .

סיכמנו עבורכם מספר נקודות עיקריות:

1. עוד לפני שרוכשים מכונה צריך להבין מה הצורך העכשווי האמיתי שלכם ולאן תרצו להגיע בעתיד מבחינת נפחי ייצור, מגוון ייצור ויכולות ייצור. (דוגמא: זמני ייצור , מגוון מוצרים, התייעלות של העסק מבחינת כח אדם, חסכון כללי וכו' )

2. צריך לקחת בחשבון שרכישת מכונה טומנת בחובה רכיבים נוספים כגון:
-מערכת שאיבה, קומפרסור , כלים ועוד. לא פחות חשוב – התוכנה שמותקנת על המכונה. רצוי שהתוכנה תאפשר עבודה שוטפת ללא מגבלות עבודה (לדוגמא: תקשורת מלאה עם הבקר, יכולת לקרוא קבצים חיצוניים, עבודות דו ותלת מיימדיות ועוד)

במקרה שלנו כמו שאתם יודעים מכונות מתוצרת AES מגיעות עם תוכנת אלפה קם מובנית מהיצרן כסטנדרט + קבינט ויזיון כאופציה ללא פערי תיווך עם תמיכה מלאה ומגוון של מודולים ואופציות שעושות את עבודה ליותר קלה ופשוטה.

3. איכות השלדה – כמו כל מכונה לתעשיה חשוב מאוד להקפיד שהתכנון, הבניה ומשקל של השלדה יהיו ברמה גבוה מאוד ! על פי המקובל בעולם נהוג לומר ש לפחות 50 % מאיכות המכונה היא איכות השלדה. ( שלדה שבנויה נכון מאפשרת דיוק גבוה יותר לאורך שנים, התאמה מלאה ועבודה אופטימלית עם שאר החלקים שמורכבים עליה)

4. מנועים בקרים וחלקים – כל חברה עם מוניטין של עשרות שנות נסיון "לא משחקת" עם הרכיבים ומחוייבת להתקין במכונה את מייטב הרכיבים מיצרני בעולם

מספר דוגמאות :
– בקר המכונה Osai מהדגמים המתקדמים מאפשר לכם עבודה ללא מגבלה 
– בקר ומנועים בצרים XYZ לדוגמא יסקאוה YASKAWA הנחשבים הטובים בעולם
– מנועי אלקטרוספינדל וראשי קידוח לדוגמה HSD מהמתקדמים בעולם שכל מותג מוכר משתמש בהם 
– משאבות ואקום BECKER – הידועים כמובילים בעולם 
– שולחן נסטינג אשר בנוי בהתאמה למכונה ובהתחשבות בצרכי הייצור, תפיסת הואקום ואזורי עבודה 
ועוד רכיבים חשובים יש להשוות בין יצרנים

***חשוב לנו להדגיש שישנם ספקים ויצרנים מעולים בשוק שלא הוזכרו בפוסט זה ועל הלקוח לעשות את הבדיקות ושעורי הבית שלו***

5. תווי תקן – מרמת היצרן (מפעל) עד רמת המכונה ורכיביה. לוודא שהמכונות עומדות בתקני אירופה וארה"ב.

6. אחריות – לדאוג שמקבלים אחריות יצרן מלאה, שירות יצרן ללא מגבלה של שנה.

ולא פחות חשוב שירות ליווי והדרכה מלאים מהספק המקומי כולל ליווי מלא לייצור –> כל זאת על מנת שלא תיכנסו לסטטיסטיקה הרעה שהמכונה עומדות …

7. התאמת מכונה לצרכי הלקוח – לבדוק שהמכונה עומדת בצרכים של לקוח ולשחברה יש יכולת לספק אפשרויות נוספות ואם קיים צורך מיוחד לשינוי שהחברה יכולה לספק זאת ולא ללכת על דגם קיים ולהתפשר – זה כולל גם יכולות ילוב ומתן פתרונות חלקיים או מלאים של קווי ייצור

8.קיימות נקודות נוספת שעל הלקוח לבדוק בטרם רכישת מכונת CNC – חשוב לבדוק טוב טוב מה שכתוב לכם בהצעת המחיר ומפרט מלא של המכונה, ואם לא נתנו לכם מפרט מלא אז לבקש אותו – לא להתעצל לעשות השוואה של נתונים ללא גימיקים ו"רעשי רקע"

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה והתייעצות

סי אן סי סנטר 
הנסיון שלנו בייצור ומכונות = ההצלחה שלך

לפרטים בנושא מכונות CNC צרו קשר בטלפון 054-4832961, 03-6707011